Tisk, kopírování a skenování SafeQ

Tiskové služby

Tiskový systém SafeQ Vám umožní samoobslužně tisknout, kopírovat a skenovat na multifunkčních tiskárnách. Níže naleznete návod jak tyto operace provádět.

Studentský průkaz

Nezbytnou podmínkou je mít platný studentský nebo zaměstnanecký průkaz AMU případně AMU-ISIC nebo AMU-ITIC. Průkaz je nepřenosný a za tiskové operace provedené tímto průkazem je až do jeho zablokování odpovědný držitel.

Kredit

Použití tiskových služeb vyžaduje, abyste měli na Vašem průkazu dobitou potřebnou částku peněz. Skenování je zdarma, ale i v tomto případě je třeba, aby na kartě byla dobita libovolná finanční částka.

Dobití kreditu lze provést u platebního automatu umístěného vedle vrátnice (resp. vedle výtahu) v prostorách rektorátu AMU na Malostranském náměstí 12. Platební automat má výraznou oranžovou barvu a na sobě nápis Payment Machine. Akceptuje mince (10, 20, 50 Kč) a bankovky (100, 200 Kč).

Veškerý vložený obnos je připsán na tiskový účet, přístroj žádné peníze nevrací.

Ceník a podporované formáty tisku

Ceník Podporované formáty tisku
A4 černobíle 1,20 Kč A3, A4
A4 barevně 4,00 Kč ruční podavač papíru je zablokovaný
A3 černobíle 2,40 Kč černobíle, barevně
A3 barevně 8,00 Kč jednostranně, oboustranně
Skenování zdarma  

Jakou operaci chcete provést?

Tipy

Společná tisková fronta

Všechny veřejné tiskárny mají společnou tiskovou frontu, znamená to tedy, že si můžete poslat dokument do tisku z počítače na FAMU a nechat ho vytisknou tiskárnou umístěnou v prostorách rektorátu AMU. Poslané tiskové úlohy zůstávají ve frontě pouze tři dny, nestihnete-li se dostavit k tiskárně během tří dnů po odeslání úlohy, budete muset úlohu k tisku odeslat znovu.

Barevné a prázdné stránky

Pokud chcete některé stránky tisknout či kopírovat barevně a jiné černobíle, odešlete dané stránky do tisku odděleně s příslušným nastavením, jinak hrozí, že Vám budou všechny stránky naúčtovány jako barevné. Před odesláním do tisku si zkontrolujte, zda nejsou v souboru prázdné stránky, jinak Vám také budou naúčtovány stejně jako potištěné.

Zjištění stavu kreditu

Stav Vašeho konta se zobrazuje na terminálu SafeQ po přihlášení v pravém spodním rohu displeje.

Volba jazyka

Tiskárna i terminál umožňují volbu českého nebo anglického jazyka. Pro volbu požadovaného jazyka na terminálu stiskněte (ještě před přihlášením) tlačítko s obrázkem zeměkoule v levém dolním rohu displeje a z nabídky vyberte požadovaný jazyk. Pro volbu jazyka na tiskárně zmáčkněte tlačítko Nabídka a dále na displeji Nástroje -> Nastavení uživatele -> Nastavení systému -> Volba jazyka vyberte příslušný jazyk a potvrďte OK.